Magi og Okkult PraksisLager dere egene spells?

Wicca, Cabala, gamle svartebøker, kjærlighets magi, Hermetisme, hvordan lage et rituale og så videre.
Besvar
Ninjaa
Nybegynner
Nybegynner
Posts in topic: 1
Indlæg: 2
Tilmeldt: 23 feb 2014 17:30
9

#536249 Lager dere egene spells?

Indlæg af Ninjaa »

Hvordan finner dere spells som fungerer i praksis? Lager dere de selv eller evt hvordan finner dere frem til de? :)
word count: 20

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Brugeravatar
Terra
Verified
Moderator
Moderator
Posts in topic: 2
Indlæg: 2724
Tilmeldt: 04 jan 2014 00:12
9
Has thanked: 1461 times
Been thanked: 1115 times
Kontakt:

#559280 Re: Lager dere egene spells?

Indlæg af Terra »

Eneste spellet jeg bruker, i alle fall bevisst, er dette:

Billede
word count: 10
"Du må være forandringen du ønsker å se i verden."

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Brugeravatar
Artemis
Verified
Nybegynner
Nybegynner
Posts in topic: 1
Indlæg: 181
Tilmeldt: 15 feb 2017 17:15
6
Has thanked: 128 times
Been thanked: 100 times

#559427 Re: Lager dere egene spells?

Indlæg af Artemis »

Jeg driver ikke mye med magi. Men for et par år siden skjedde det veldig mye, ulykke der jeg skadet meg litt stygt og flere ting på rad og rekke. Så var jeg i Hellas (der flere ting skjedde, bankkortet mitt ble slukt første dagen jeg var der) og ei dame der sa "and still you don't belive in the evil eye?!" Jeg følte litt på det, faktisk … følte det kunne være noen som var sjalu på meg. Så jeg fant noen spells på nett som passet og gjorde et enkelt rituale og sendte energien tilbake til den som eventuelt sendte meg dårlig energi. Kjøpte en gresk "mati" eller flere også :lol:

Og jeg syntes det hjalp, det føltes bra. Fikk skapt litt "space" rundt meg og beskyttelse. Det er jo helt OK å sende andres energi tilbake til dem, det skader ingen.
word count: 149

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Morris
Standard bruker
Standard bruker
Posts in topic: 1
Indlæg: 1049
Tilmeldt: 15 nov 2012 14:05
10
Kjønn (valgfri): Humanoid ♂
Has thanked: 372 times
Been thanked: 532 times

#559548 Re: Lager dere egene spells?

Indlæg af Morris »

Artemis skrev: 06 feb 2022 23:31 Jeg driver ikke mye med magi. Men for et par år siden skjedde det veldig mye, ulykke der jeg skadet meg litt stygt og flere ting på rad og rekke. Så var jeg i Hellas (der flere ting skjedde, bankkortet mitt ble slukt første dagen jeg var der) og ei dame der sa "and still you don't belive in the evil eye?!" Jeg følte litt på det, faktisk … følte det kunne være noen som var sjalu på meg. Så jeg fant noen spells på nett som passet og gjorde et enkelt rituale og sendte energien tilbake til den som eventuelt sendte meg dårlig energi. Kjøpte en gresk "mati" eller flere også :lol:

Og jeg syntes det hjalp, det føltes bra. Fikk skapt litt "space" rundt meg og beskyttelse. Det er jo helt OK å sende andres energi tilbake til dem, det skader ingen.
Høres ikke så bra ut å havne i ulykke nei, bra at du kom heldig ut av det! Så man kan sende energier tilbake med spells? Høres interessant ut, jeg har nettopp fått email fra strømselskapet mitt om økning av nettleie med 5 øre pr kWh. Som sagt så øker nettleien jo mindre strøm man bruker, så jeg skjønner ikke at slitasjen da kan bli større? Jeg har derfor konstruert et mottiltak til strømselskapet hvor jeg skriver:
Hei
Som følge av prisjusteringene vil jeg kreve 10 øre for hvert øre som økes i nettleiepriser pr kWh fra dere fra inntakssikring og videre til forbruk i huset for slitasje på brytere og annet elektrisk materiell. Beløpet kan øke i takt med høye strømpriser som vil medføre større slitasje på husets elektriske installasjoner ved hyppigere bruk for av og på implikasjoner.
Mvh
Forbruker :-)

Jeg tror neppe dette vil nytte, kanskje jeg burde prøve gresk "mati" ? Liksom sende regningen tilbake ... går det an?
Bare en tanke på hva som er mulig og ikke mulig.
word count: 342

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Besvar

Tilbage til "Magi og Okkult Praksis"