eeemilie skrev:Atmi skrev:eeemilie skrev:Hei!

Jeg tenkte å kanskje få andre synspunkter på noe som skjedde noen uker siden.
Jeg har de siste årene blitt mer og mer intressert i det paranormale, men jeg er redd for det på samme tid. Vel, det var en kveld jeg hadde sett på ett program hvor de snakket om engler og hjelpere. De snakket om hvordan man kunne få kontakt med dem, så jeg prøvde. Jeg sa høyt at jeg hadde lyst til å bli kjent med dem, og om de kunne gi meg tegn på at de faktisk fantes og var her. Tre kvelder på rad fant jeg ei lita fjær på sengekanten, dette kan selfølgelig være tilfeldig iogmed at det er masse fugler her. Så var det en kveld hvor jeg satte å tenkte over dette, og begynte å prøve å snakke med disse englene eller hva det kunne være. Jeg følte med en gang at det var noen tilstedet, og jeg syntes jeg hørte lyder rundt omkring på rommet mitt. Jeg, som er redd for sånt, tenkte bare at jeg ville det skulle slutte, og da stoppet det opp omtrent med en gang.
Dette kan selfølgelig være noe jeg har greid å innbille meg, spesielt siden jeg har lest en del her inne og har en livlig fantasi.
Vi har vel forskjellige preferanser og ting vi tror på. Og etter å ha svart på den andre tråden om de to bildene, hvor jeg fremstår som ganske skeptisk og mistroende, så må jeg si motsatt her. Hvis det er slik du sier, og jeg tror på det du sier, så vil jeg absolutt tenke at du fikk de tegnene du spurte etter. At du blir redd, og det forsvinner, det er jo bra. Nå er det vel også slik at følelsen av tilstedeværelse og ikke, den klarer vi nok til dels å øse opp selv, spesielt hvis du er litt redd og usikker. Men jeg tror at du fikk tegn. Hvis det hadde vært dun på sengekanten så hadde jeg vel ikke trodd det, men når du snakker om fugler så tar jeg som en selvfølge at det ikke var fjær fra sengtøyet ditt som lå på sengekanten ? Fuglene strør ikke rundt seg med fjær på det viset, hehe - jeg har utrolig mye fugler utenfor her, men har aldri sett dem miste fjær inne i leiligheten min, verken på soverommet eller andre steder (det kan sikkert skje, men litt merkelig med flere dager på rad uten at du har sett en fugl inne, for du hadde vel fortalt det i tilfelle). Og jeg har åpent. så åpent at jeg har hatt flaggermus på soverommet (det var ekkelt det må du tro)
Men jeg tror at du kom i stemning av programmet, ba om tegn og fikk det.
Ja, jeg tror nok det var det som skjedde. Vi har ikke hatt fugler inne som jeg kan huske. Vi har en katt da, så tenkte at den muligens kunne ha fått med seg en fjær inn på en eller annen måte, men tre ganger på rad var vel lite sannsynlig. Jeg har vært litt skeptisk til engler, pågrunn av media, men da er det kanskje noe i det likevel?

Ja, kan ha vært katten. Likevel - katten kan evt ha vært et redskap for å få fjæren inn... liksom. Jeg tenker at dersom du hadde sagt at det var et spøkelse som la fjæren på sengen din fordi det var låst og ingen fugler, og aller minst katten ville fått det til - da hadde jeg blitt litt skeptisk. Men ettersom du finner logikken, så tenker jeg at det åndelige/energi - stort sett er helt normalt og naturlig. Naturlige hendelser fører til åndelige oppevelser. Apiffeni... legge merke til de små deltajene. Min tro er at det er langt sterkere, enn uforklarlige greier uten mening. Du ber om tegn. du får tegn - uansett om det var katten eller vinden eller fugler som la dem der - så fikk du en opplevelse som du relaterte til det du ba om - jeg tror personlig at det er slik det virker.
Måten å definere det som ekte på - er at det har en mening. En fjær på senga som du ikke fatter hvordan kom der, hvor du kanskje hadde blitt redd og trodd det var et spøkelse som la det der - det har ingen mening. En fjær som relateres til energi, det har en mening. Meningen handler om hvor du er - å være i energi er å være - en væren - Jeg er... ikke svarene, ikke handlingene - men den følelsen av at der... der var det.
Vanskelig å beskrive hva jeg vil frem til her. Men det å være i en energi - er etter min tro, poenget. Og jeg tror at det er mer riktig. Men mange, mange, mange har en annen tilnærming til det alternative.

Men du ba tross alt om engler, som er lysvesen - energi - du ba ikke om ånder og spøkelser, som jo i alle tilfeller ville vært en helt annen type greie. Så kanskje det er to forskjellige ting.
Jeg tror du var i rett væren - og jeg tror du kan gjøre det igjen hvis du klarer å ikke tenke for mye - men ha det samme åpne sinnet som du hadde da du prøvde. At det er litt nifst, det er nok fordi det er ukjent, og det er en helt naturlig reaksjon. Jeg har drevet med dette her i 30 år og blir fortsatt overrumplet av de store opplevelsene. Vet ikke om det er redsel, kanskje heller overraskelse, annerledes, ukjent - men etter en stund blir det naturlig - og da kommer noe nytt som blir ukjent - det er nye elementer, som om du reiser til nye steder. Det tar alltid en stund å bli kjent. Men det er i den perioden - da det forstatt er ukjent og man søker, leter, blir ekstra årvåken - at det også kan være vanskelig å holde seg rolig nok til å sanse. FOr når vi skal forklare og forstå så blir vi så mentale at vi kan bli mindre åpne for inntrykkene - prøver å tolke alt, sette ord på alt.-