Det er alltid 2 eller 3 ting som gjentar seg i så og si alle drømmene jeg har. Det er vann og hest. Det jeg drømmer mest om er store bølger, og jeg blir like skremt og fascinert av de i hver drøm. Jeg blir så og si aldri truffet av bølgene, men ser de som regel på avstand. eller ved at jeg står rett under bølgen før den i utgangspunktet er på vei til å treffe meg. Da snakker vi flere hundre meter høye bølger. I virkeligheten har alltid vann vært en faktor jeg syns er fascinerende. helt siden jeg har vært liten har jeg elsket å dykke og bare flyte rundt. når jeg var bare lille babyen var vann det eneste som roet meg, om det så var et badekar som skulle til.
I drømmer gjenspeiler alltid vann seg, om det så er i et glass, dusj eller ved at det regner, eller ved at jeg ser en innsjø. jeg forbinder det nesten alltid med en eller annen form for fascinasjon og ro, selvom jeg noen gang blir skremt av de.
En annen ting som jeg ofte drømmer om er hest, eller andre typer dyr, men mest hest. Enten at jeg rir på de, eller bare står å ser på dem. En gang drømte jeg om en hvit enhjørning og den husker jeg fortsatt, selv om det må være flere månder, eller år siden jeg hadde den. når jeg rir, forbinder jeg det som regel med en frihetsfølelse, og jo fortere hesten løper, jo frier føler jeg meg. og da kommer vi til den tredje tingen som gjentar seg. i nesten hver drøm føler jeg meg fri, og jeg føler jeg bruker faktorer i drømmen for å klare å føle meg fri, for eksempel ved å ri, eller løpe, eller fly. noen ganger ser jeg bare på gjenstander og frihetsfølelsen kommer over meg. I en drøm jeg hadde her om dagen drømte jeg at jeg så opp på himmelen, rett etter å ha sett en gigantisk bølge, og rett over meg flyr det et fly. bak flyet kommer det en gul røyksky, og den gule røykskyen forvandlet seg til en hvit tekst det sto "fly away" på, og i samme øyeblikk kom den frihetsfølelsen igjen, bare at denne gangen var den helt overvelmenende, og rett etterpå begynte jeg å plante et tre. skjønte ingenting når jeg våknet. hehe
Jeg skjønner egentlig ikke hvorfor jeg lengter etter deg frihetsfølelsen, men kanskje jeg er lei av at den virkelige verden har blitt for materiell.
Men uansett, er det noen som har peiling på hva noen av disse symbolene betyr? Siden de gjentar seg så ofte. Og opplever andre også at det er ulike faktorer som gjentar seg i hver drøm?
